Branżowa Szkoła I Stopnia z Oddziałami Integracyjnymi

Klasy wielozawodowe

Klasy wielozawodowe stwarzają młodzieży szansę zdobywania  różnych zawodów: mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, kucharz, fryzjer, piekarz, stolarz, cukiernik i wiele innych.

Wykaz zawodów: Wykaz-zawodow-ksztalconych.pdf
Wykaz pracodawców: Wykaz-zakladow-pracy-wg-zawodow.pdf

W naszej zasadniczej szkole zawodowej istnieje możliwość kształcenia w klasie integracyjnej. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce klasy integracyjne

W okresie całego 3-letniego cyklu kształcenia zdobywanie wiedzy oraz umiejętności zawodowych odbywa się na równolegle realizowanych częściach: praktycznej – zorganizowanej w zakładzie pracy i teoretycznej – odbywanej w szkole (przedmioty ogólnokształcące) oraz miesięcznych kursów zawodowych (przedmioty zawodowe)  – przeprowadzanych w różnych ośrodkach kształcenia zawodowego na terenie kraju (koszt dojazdów i pobytu w internacie pokrywają rodzice uczniów).

Podstawą organizacji nauki zawodu jest umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego, podpisana pomiędzy pracodawcą a uczniem, uzyskującym podwójny status prawny tj. ucznia i pracownika młodocianego.

Młodociany pracownik ma prawo do: wynagrodzenia za pracę, urlopu wypoczynkowego oraz gromadzenia okresu stażu zawodowego.

W okresie nauki zawodu, uczniowie  zdobywają wiedzę oraz praktykę w warunkach naturalnych i rzeczywistych, a nie pozorowanej pracy; poznają nowoczesne technologie, materiały i urządzenia; tworzą więzi emocjonalne z  pracodawcą oraz innymi współpracownikami w zakładzie pracy, uczą się współdziałania w grupie zawodowej oraz odpowiedzialności za uzyskiwane wyniki w pracy.

Absolwenci branżowej szkoły I stopnia  po uzyskaniu świadectwa ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej mogą kontynuować dalsze kształcenie na poziomie średnim (od klasy drugiej !!!  w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych) lub na kursach kwalifikacynych.
Absolwenci mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Po zdaniu tego egzaminu Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy. Dyplom honorowany jest w krajach Unii Europejskiej.
Na wniosek Absolwenta, do dyplomu dołącza się Europass - Suplement zawierający opis zawodu
i kwalifikacji. Europass wydany jest w języku polskim i angielskim.

Jeśli chcesz zdobyć zawód,

to klasa wielozawodowa branżowej szkoły I stopnia

jest ofertą właśnie dla Ciebie!