Wypowiedzi uczestników

Wiktoria

Wyjazd był bardzo udany! Cieszę się, że dostałam taką szansę. Poznałam nowych ludzi różnych narodowości. Zdobyłam doświadczenie w pracy w branży hotelarskiej jak i w życiu osobistym. Jestem bardzo zadowolona, że to właśnie ja mogłam skorzystać z wyjazdu na staż do Hiszpanii w ramach programu unijnego. Polecam.

Dominika

Będąc w Hiszpanii przez 4 tygodnie poznałam wielu ciekawych ludzi i nauczyłam się trochę języka hiszpańskiego. Swoje praktyki odbywałam w salonie fryzjerskim „DUE” w Martos, gdzie poznałam nowe metody strzyżenia czy farbowania włosów. W czasie wolnym razem z grupą zwiedziliśmy Granadę, Cordobę i słoneczną Malagę. Najbardziej podobała mi się jednak wspinaczka na górę w Martos La Peña. Polecam to miejsce i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócę.

Kamil

Ze stażu wyniosłem wiele korzyści. Nauczyłem się przygotowywać charakterystyczne dania hiszpańskie: paella, tapas, roladki z szynki Jamon desery: ryż na mleku, flan i budyń z ciastkiem Nabyte umiejętności praktyczne wykorzystam również w obecnej pracy, szczególnie nowe przepisy. Podszkoliłem język angielski i nauczyłem się podstaw hiszpańskiego. Przebywając z innym uczestnikami programu Erasmus+ stałem się bardziej tolerancyjny i otwarty

Bardzo polecam staże zagraniczne, nie tylko ze względu na zdobyta doświadczenia, ale również na możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc i poznania nowych ludzi.

Magdalena Pawlonka,

koordynator projektu

Zagraniczne staże zawodowe to nie tylko wycieczki do ciekawych miejsc, nie tylko miło

spędzony czas, to również praca w miejscowych przedsiębiorstwach jak i prawdziwa

szkoła życia. To także nabycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, a zarazem

poszerzenie kompetencji językowych. Dzięki takim wyjazdom uczniowie mają również

możliwość poznać samych siebie i określić swoje przyszłe cele zawodowe i osobiste.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego